מגמות בעל יסודי

שיעורי בחירה בית הספר העל יסודי

כלביה ופינת-חי

בבית-הספר מופעלת כלביה ותיקה ומוערכת המשתפת פעולה עם עמותות המעבירות לבית-הספר כלבים. הכלבים עוברים תהליך בהובלה של אשת צוות מוסמכת ומנוסה ובמעורבות פעילה של התלמידים, ובסיום התהליך מוצעים לאימוץ למשפחות בקהילה ומחוצה לה. בכל שנה מתקיימים 2-3 מחזורים שכאלה. בבית-הספר גם פינת-חי המופעלת על ידי הילדים, ובמסגרתה מוצעים לילדים תכנים הקשורים בתראפיה באמצעות בע״ח. 

נגרות, יצירה בעץ ואדריכלות

בבית-הספר סדנת נגרות, התלמידים יכולים לבחור ללמוד כיצד לעבוד עם חומר הגלם המופלא הזה, ובהמשך לקחת חלק בשיעור היוצר פרוייקטים שונים במרחב בית-הספר. בנוסף, היכרות עם תחום האדריכלות, דרך פרוייקטי PBL שבמסגרתם מפיקים תוצר מוחשי.

אמנות חזותית וקומיקס

למידה והתנסות במגוון אמנויות - רישום, ציור, פיסול, קומיקס וכו'.

מדעים וטבע

למידה תיאורטית ומעשית, המשלבת התנסות, חקר, PBL, שוטטות שמטרתם עידוד סקרנות, רכישת ידע ומציאת השייכות האישית עם עולם הטבע שאנחנו חלק ממנו.

אומנויות הבמה והתרבות

תיאטרון, קולנוע ומוסיקה, למידה לגבי מהות תחומי העיסוק הללו, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית, תוך השתתפות פעילה והפקת תוצרים בהתאם.

בישול

המרחב הקולינרי כמרחב מזמין, המאפשר עשייה יצירתית, משותפת, משמחת וגם כזו המאפשרת שילוב של רכיבים מתחומי דעת מגוונים לתוך העשייה.

דיבייט ומנהיגות

פיתוח מיומנויות הדיבייט: חשיבה טיעונית, חקר, דיבור מול קהל, עבודה בקבוצה, היכולת להקשיב ולהשפיע. מהי מנהיגות? מה מאפיין מנהיגים.ות משפיעים? איך ניתן לפתח תכונות מנהיגותיות, מי ולמה צריכים את זה בעצם?

מגמות הלימוד בבית הספר העל יסודי

חקלאות במסלול כלבנות

לבגרות 5 יחידות בשיתוף בית הספר "צורים".
הלימודים משלבים לימודים עיוניים במבוא לחקלאות של בעלי החיים, בהרחבה על כלבים, פיסיולוגיה, אנטומיה ווטרינריה. לימודים מעשיים: אילוף למשמעת, אילוף גורים ואילוף מתקדם. פרוייקט אישי - ”חינוך וסיוע בעזרת כלבים“- במסגרת הלימודים התלמידים/ות ילמדו ויתנסו בעבודה בעזרת כלבים עם ילדים צעירים מהם ועם קשישים במטרה לחנך ולסייע לאוכלוסיות אלו.

מגמת האמנות החזותית

 לבגרות 5 יחידות הוקמה לטובת העשרת עולמם.ן של התלמידים.ות והיכרות עם עולם האמנות מתוך סקרנות, הבנה, העמקה, סובלנות לצד חשיבה ביקורתית, שיח פורה והדדי ואהבה לתחום. בסדנאות המעשיות חשוב לנו שהתלמידים.ות יכירו חומרים וטכניקות שונות, ירחיבו את הגבולות של עצמן.ם, יצאו מאזורי נוחות, יחשבו, יתגברו על אתגרים, יעמדו בתאריכי-יעד, יביאו את עצמם.ן לידי ביטוי ויהנו.

מדעי החברה

5 יחידות - במגמת מדעי החברה בתיכון הדמוקרטי לומדים חמש יחידות לימוד במדעי החברה. שנה אחת שתי יחידות לימוד בסוציולוגיה, שנה שנייה שתי יחידות לימוד בפסיכולוגיה ויחידה אחת של עבודת חקר. הלמידה היא מאוד חווייתית. למידה שמערבת דיונים, צפייה בסרטים עלילתיים ותיעודיים, סיורים מחוץ לבית הספר ועוד. כל מה שניתן כדי שנוכל להכיר וללמוד סוציולוגיה ופסיכולוגיה לא רק דרך החוברת. השאיפה במגמה לפתח חשיבה ביקורתית, הרחבת העולם התרבותי, יכולת דיון ולמידה עצמאית.

מגמות חוץ נוספות

שיתוף פעולה עם תיכון ”הדרים“

תלמידנו יכולים להשתלב במגמות - מוסיקה, תאטרון, (מותנה בעמידה במיונים בתיכון הדרים).

כימיה ברשת

תכנית מקוונת של מכון ויצמן מגמה מקוונת בשיתוף מכון דוידסון (הזרוע החינוכית של מכון ויצמן) בה התלמידות והתלמידים לומדות/לומדים באופן סינכרוני פעם או פעמיים בשבוע ובנוסף מגיעות/ מגיעים למעבדות של מכון ויצמן פעמיים בשנה. המגמה מאפשרת לתלמידות/ים להיבחן ברמה של 5 יח"ל ומוכרת על ידי משרד החינוך.

תכנית אקדמיה בתיכון

מסלול לעבודת חקר אקדמי המזכה בחמש יח“ל - ניתן לקחת חלק בתכנית בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה. תכנית זו מאפשרת ללומדים להתחיל בלימודים אקדמיים במגוון תחומי דעת, לצבור נקודות זכות אקדמיות ואף לבצע המרה של ציוני הקורסים לציוני בגרות. התכנית מלווה ונתמכת על ידי צוות בית הספר ומשרד החינוך.